Poznaj główne zasady korzystnej sprzedaży mieszkania!

Ocena
0.00

Każdy, kto chce sprzedać swoje mieszkanie, chce wyjść na tym jak najlepiej. Dlatego sprawdź, jak możesz korzystnie sprzedać swoje mieszkanie, dzięki kilku głównym zasadom. W naszym artykule omówiliśmy zagadnienia związane z przygotowaniem dokumentów, zapłaceniu podatku od wzbogacenia, przyszykowaniu mieszkania do oglądania przez zainteresowane osoby, a także jak przeprowadzić końcową rozmowę sprzedażową.

Skompletuj należyte dokumenty i wyceń swoje mieszkanie!

Kiedy myślimy o jakiekolwiek legalnej transakcji, powinniśmy naszykować wszystkie potrzebne dokumenty. Na początek sprawdź, jak wygląda twoje prawo do zbycia nieruchomości. Zdarza się, że podmiot sprzedaży ma paru właścicieli, czy też postępowanie spadkowe nie dobiegło końca. Istotna jest prawidłowa analiza dokumentu uzyskania praw do mieszkania. Kolejną rzeczą, którą każdy myślący poważnie o transakcji powinien zrobić, to jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych powiązanych z transakcją i pieniędzmi, które za nią otrzymamy. Można się przed nimi uchronić. Zależy to jednak od okresu, kiedy kupiliśmy mieszkanie oraz po jakim czasie je sprzedajemy, jaką cenę chcemy uzyskać oraz na co przeznaczymy zdobyte przez nas pieniądze.

Kiedy dopełnimy wyżej opisanych formalności, powinniśmy zastanowić się nad wyceną naszej nieruchomości. Istotne jest przemyślenie, jaką prawdopodobną grupę docelową może interesować nasze mieszkanie oraz ile pieniędzy może ona przeznaczyć na jego kupno. Pozwoli nam to nie tylko określić cenę, na jaką będą w stanie sobie pozwolić kupujący, ale również ułatwi nam to przygotowanie specyfiki ogłoszenia, które będzie miało duży wpływ na zachęcenie do zapoznania się z nim dłużej, a może nawet do skontaktowania się z nami oraz umówienia się na wizytę. Zastanówmy się, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie, w jakiej lokalizacji się znajduje, czy zlokalizowana jest przy głównej drodze, czy może trochę na uboczu, od kiedy było oddane do użytku, w jakim jest standardzie lub ile ma lat. Należałoby sprawdzić ceny mieszkań o podobnym wykończeniu, lokalizacji, a także czy ich ceny w tym momencie rosną, czy spadają. Jest to trudne zadanie, dlatego bardzo pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Przygotuj mieszkanie przed jego sprzedażą!

Przygotowaliśmy najistotniejsze dokumenty, wyznaczyliśmy cenę, znamy mniej więcej potencjalnych klientów, więc nadszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości i dostarczenie jak najbardziej pozytywnych odczuć osobom oglądającym. Podstawową czynnością jest jego drobiazgowe wysprzątanie, naprawienie zniszczonych akcesoriów oraz usterek, na przykład wymiana żarówek. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, w związku z tym usuń wszystkie nadliczbowe akcesoria dotychczasowych lokatorów. Wymaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników ulegają zabrudzeniom. Sprawdź, czy instalacje wodne i elektryczne są sprawne, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych lokatorów, ale również dla swojego spokoju i komfortu.

Pozbycie się zbędnych przedmiotów oraz odświeżenie ścian sprawi, że mieszkanie optycznie zyska na wielkości. Zadbaj także o balkon, świeże ręczniki i wynieś śmieci. Podczas oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym mieszkańcom wyjście na spacer, do kina, czy też do restauracji. Podsumowując, najlepiej, jeżeli potencjalni kupcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, gdy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest ułatwiona. Wystarczy powierzchowne posprzątanie. Gdy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze zdołasz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Gdzie wystawić nieruchomość na sprzedaż i jak ją promować?

Możemy publikować ofertę, ale jeżeli nie uczynimy tego poprawnie, jest duża szansa, że przepadnie ona w gąszczu setek ofert emitowanych do sieci na co dzień. Do właściwej promocji potrzebujemy porządnej reklamy, co nie tylko powiększy ilość ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale także ilość zapytań, telefonów i maili zwiększających szansę na zdobycie odpowiedniego kupca!

Zadbaj o możliwie szybki kontakt z Tobą. Na tym etapie są niewykluczone rozmowy negocjacyjne!

Szybki kontakt z osobą sprzedającą mieszkanie jest kluczowy. Każdy, kto jest zainteresowany kupnem, chce jak najszybciej skontaktować się i obejrzeć nieruchomość. Wpisz w ogłoszenie termin, który Ci pasuje na spotkanie, przykładowo konkretne dni i godziny, w których jesteś wolny! Gdy już umówicie się z potencjalnym nabywcą, może dość do negocjacji ceny. Bądź przygotowany na tę ewentualność i pozostań spokojny.

Kategoria: Nieruchomości
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów