Kosmetyki naturalne - Czy są bezpieczne dla skóry?

Ocena
0.00

Nieustające zainteresowanie pielęgnacją cery niesie za sobą pewną zależność. Kosmetyki, które szybko zyskują sławę, w błyskawicznym tempie ją tracą. Co ciekawe, kosmetyki naturalne są nadal chętnie wybierane przez klientów. Wpływa na to wiele czynników, m.in. to, że dbając o skórę działamy w zgodzie ze środowiskiem. Dlaczego jeszcze powinno poświęcić się więcej czasu na wybór tych kosmetyków, które mają najbardziej naturalną formułę?

Zmniejsz ilość chemii w kosmetykach i postaw na składniki przyjazne skórze

Najważniejszy aspekt, jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, to stosowanie do ich produkcji składników nieszkodliwych dla skóry. Standardowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, w szczególności szkodliwe dla naszej cery parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i lub oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową skóry, powodują przesuszanie się skóry oraz wysypki, oraz zaczerwienienia.

Organiczne kosmetyki nie posiadają w składzie tych substancji. W związku z tym mając możliwość zadecydowania o tym, co stosujemy na naszą cerę oraz przy tym decydując się na kosmetyki naturalne jesteśmy w stanie wyeliminować szkodliwy wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą cerę, ale także na nasze zdrowie.

Dlaczego ekologiczne produkty są tak skuteczne?

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego cechują się skutecznym działaniem oraz utrzymują naturalne procesy zachodzące w skórze. Kosmetyki ekologiczne poprawiają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki skutecznie wiążą wodę w komórkach oraz przeciwdziałają jej parowaniu, w przeciwieństwie do pospolitych składników, które tylko tworzą warstwę zatrzymującą wilgoć.

Również kosmetyki naturalne działają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Rezultaty używania może i wymagają więcej czasu, niemniej jednak są trwałe i warto na nie poczekać.

Czy kupując kosmetyki naturalne, dbasz o ekologię?

Kosmetyki naturalne wytwarzane są z troską o środowisko. Materiały wykorzystywane na opakowania produktów w większości wypadków pochodzą w 100% z recyklingu. Natomiast aktywne składniki naturalne uzyskiwane są w przyjazny dla środowiska sposób z ekologicznych upraw. Przy produkcji kosmetyków nie wykorzystuje się żadnych środków chemicznych, a ziemia użyźniana jest w sposób naturalny. Ekologiczne uprawy są znacznie mniej szkodliwe dla środowiska.

Produkty naturalne ograniczają cierpienie zwierząt — Cruelty free

Produkty naturalne nie są szkodliwe dla zwierząt - to tzw. cruelty free. Produkcja kosmetyków organicznych, to same plusy. Nie powodują one cierpienia zwierząt, ani nie zawierają w składzie pochodzących od nich materiałów. Dzięki temu produkty te przyczyniają się do zmniejszenia cierpienia żywych istot. Jest to stosowny wybór, a dodatkowo dobrze działa na naszą skórę.

Szukając kosmetyków naturalnych możemy trafić na znane oznaczenia, takie jak Ecocert, VeganSociety lub CrueltyFree. Oznaczają one nic innego, jak produkty przyjazne zwierzętom.

Kategoria: Moda i uroda
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
klara52
Klara Majewska

Kosmetyki naturalne mają to do siebie, że są strasznie drogie ale i mogą bardziej uczulać.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jak poradzić sobie z dopasowaniem bielizny?
Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Popularne zabiegi kosmetyczne!
Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Nieustające zainteresowanie pielęgnacją cery niesie za sobą pewną zależność. Kosmetyki, które szybko zyskują sławę, w błyskawicznym tempie ją tracą. Co ciekawe, kosmetyki naturalne są nadal chętnie wybierane przez klientów. Wpływa na to wiele czynników, m.in. to, że dbając o skórę działamy w zgodzie ze środowiskiem. Dlaczego jeszcze powinno poświęcić się więcej czasu na wybór tych kosmetyków, które mają najbardziej naturalną formułę?Zmniejsz ilość chemii w kosmetykach i postaw na składniki przyjazne skórzeNajważniejszy aspekt, jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, to stosowanie do ich produkcji składników nieszkodliwych dla skóry. Standardowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, w szczególności szkodliwe dla naszej cery parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i lub oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową skóry, powodują przesuszanie się skóry oraz wysypki, oraz zaczerwienienia.Organiczne kosmetyki nie p...