Jaki dywan będzie idealny do twojego domu?

Ocena
0.00

Podkreślają wygląd domu, tłumią hałasy, ocieplają wnętrza. Dywany, bo o nich mowa, od lat goszczą w polskich domach. Nie wyobrażamy sobie bez nich wystroju, choć dzisiejsza moda odsunęła je nieco na dalszy plan. Mimo to, na polskim rynku możemy znaleźć ich niezliczoną ilość. Jak pośród tak wielkiego wyboru znaleźć ten idealny? Dzięki naszym poradom nie będziesz miał z tym żadnego problemu!

Jaki wybrać odpowiedni materiał dywanu?

To, z którego materiału powinien być kupowany przez nas dywan, zależy od jego przeznaczenia. Do pomieszczenia reprezentacyjnego lub sypialni w największym stopniu nadawać się będzie dywan jedwabny lub jedwabno-wełniany. Jedwab ma właściwości hipoalergiczne i antystatyczne. Z tego powodu znakomicie sprawdzi się u alergików. Prócz tego pięknie błyszczy, łatwo go sprzątać i ogrzewa podłogę nie gorzej niż dywany wytworzone z wełny.

Wełna jako materiał wykorzystywany w produkcji dywanów sprawdzi się świetnie w pomieszczeniach, po których regularnie się chodzi. Jego zalety uwydatnią się w przedpokoju i pokojach, gdzie umieszczone jest ciężkie umeblowanie. Wełna cechuje się dużą sprężystością i nie ulegnie odkształceniu pod wpływem nacisku. Niezwykle dobrze izoluje oraz wpływa na regulację wilgotności. Trafnym miejscem na dywan z wełny będzie również bliskość łazienki lub drzwi tarasowych.

Nie zaleca się używania dywanów z materiałów syntetycznych w często okupowanych pomieszczeniach. Mogą one wywoływać uczulenie domowników oraz wydzielać niebezpieczne dla ludzi substancje.

Odpowiedni rozmiar dywanu do pomieszczenia

Wielkość dywanu umieszczonego w pomieszczeniu ma wpływ na wizualny odbiór przestrzeni. Ogólna zasada mówi, ażeby zachować minimum 20 cm odstępu pomiędzy dywanem a ścianą. Nie będzie on wtedy wizualnie pomniejszał pokoju. Dywan może znajdować się pod meblami. Jest on w tej sytuacji ochroną przed porysowaniem podłóg. Wskazane jest przemyśleć kupno kilku mniejszych dywanów i rozlokowanie ich w różnych miejscach twojego pokoju. Przykładowo pod większymi meblami.

Kształt oraz kolor dywanu w pomieszczeniu

Ułożenie i kształt dywanu nie powinny być przypadkowe. Najlepiej, kiedy ma on kształt zbliżony do kształtu pokoju. Położony względem ścian powinien być tak, ażeby nie rozdzielał pokoju na dwie części. W pokoju na planie kwadratu najodpowiedniej sprawdzi się kwadratowy dywan. Można też pobawić się rozmieszczeniem mebli i tym sposobem pozornie zmienić kształt. Wówczas wybrać da się dywan o podobnym obrysie.

Wybierając odcień dywanu, warto dopasować go do kolorystyki pomieszczeń - mebli oraz ścian. To, w jaki sposób będzie on użytkowany, również powinno być wcześniej określone. Warto zadać sobie pytanie, czy zamierzamy chodzić po nim w butach, czy mamy dzieci, zwierzęta, jak często będziemy z niego korzystać? Ciekawym sposobem jest zakup dywanu w kolorze sierści zwierzęcia, które posiadamy. Dzięki temu nie będzie ona tak bardzo widoczna, a pomieszczenie będzie wydawało się czystsze. Jeżeli mamy jasnego psa, warto kupić beżowy lub kremowy dywan. Takie same barwy genialnie sprawdzą się w pokojach, które są przestronne i do których wpada dużo światła. Będą one wyglądały bardzo przytulnie.

Kategoria: Dom i ogród
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
zielinskibernardyn
Bernardyn Zieliński

Ja niestety nie mogę mieć dywanu bo zbiera on dużo kurzu, na który jestem uczulony.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Podkreślają wygląd domu, tłumią hałasy, ocieplają wnętrza. Dywany, bo o nich mowa, od lat goszczą w polskich domach. Nie wyobrażamy sobie bez nich wystroju, choć dzisiejsza moda odsunęła je nieco na dalszy plan. Mimo to, na polskim rynku możemy znaleźć ich niezliczoną ilość. Jak pośród tak wielkiego wyboru znaleźć ten idealny? Dzięki naszym poradom nie będziesz miał z tym żadnego problemu!Jaki wybrać odpowiedni materiał dywanu?To, z którego materiału powinien być kupowany przez nas dywan, zależy od jego przeznaczenia. Do pomieszczenia reprezentacyjnego lub sypialni w największym stopniu nadawać się będzie dywan jedwabny lub jedwabno-wełniany. Jedwab ma właściwości hipoalergiczne i antystatyczne. Z tego powodu znakomicie sprawdzi się u alergików. Prócz tego pięknie błyszczy, łatwo go sprzątać i ogrzewa podłogę nie gorzej niż dywany wytworzone z wełny.Wełna jako materiał wykorzystywany w produkcji dywanów sprawdzi się świetnie w p...